הגרסה המרגשת של מפגש החלפת בגדים

לפני כל הרצאה אני מתרגשת – פרפרים בבטן והכל – אבל אתמול, זה היה מרגש במיוחד. אולי ההרצאה המרגשת ביותר שהעברתי בחיי. תיכף ההסבר, אבל קודם – הסיפור: לפני חודשיים שכנעתי את מאיה הבת שלי (תיכף בת 13) ליזום מפגש החלפת בגדים עם חברות שלה. המטרה הייתה לרענן לה את הארון, מבלי להשקיע כסף מיותר בבגדים שהיא כנראה לא תלבש יותר מ-3 פעמים. מאחר שלכל הטינאייג'ריות יש בארון בגדים מעולים שהן לא לובשות, המתבקש הוא שהן יחליפו ביניהן. כל אחת תקבל בגדים חדשים לארון, מבלי להוציא כסף. אחרי המסיבה – שהוכתרה כהצלחה, העלתי בבלוג את הפוסט הזה.

ככה זה נראה:

1

התגובות לפוסט היו מעולות. בעיקר של אמהות/חברות/שכנות/קולגות לעבודה, שאמרו שיאמצו את הרעיון ויערכו כזה לבנות שלהם.  אבל הייתה תגובה אחת, מיוחדת במיוחד, שהביאה להרצאה אתמול:

טלי רוזין מחברת התרופות פייזר שעוקבת אחרי הבלוג, התקשרה. "אנחנו מלווים קבוצה של נשים חולות בסרטן שד גרורתי. מה את חושבת על הרעיון הבא", היא שאלה: "הרצאה שלך על כלכלה שיתופית לנשים החברות בקבוצה, ומיד לאחר מכן מפגש החלפת בגדים ביניהן?"

טוב, ברור שעפתי על הרעיון. דקה וחצי אחרי, וטלי חיברה אותי למיכל מלמד כהן, שאין מספיק סופרלטיבים בעולם כדי לתאר כמה היא מדהימה. מיכל מנהלת את קבוצות "גמאני" בפייסבוק, שבה חברות חולות סרטן שד (וסרטן שד גרורתי). הכימיה ביננו נולדה מיד. זאת הייתה הפעם הראשונה שמפגש החלפת הבגדים "של מאיה" יצא מחיק המשפחה והפך להיות מפגש חיצוני-מקצועי.

בשבוע שלפני הייתי בלחץ גדול. כל תקלה אפשרית עברה לי בראש: הם לא יביאו איתן מספיק בגדים ויהיה היצע דל; הבגדים שיובאו יהיו ישנים או מאעפנים; יהיו יותר מידי בגדים והקולבים לא יספיקו. בקיצור, לילות של סיוטים.

אתמול התקיים האירוע. מבחינת בגדים, היה ליגה. אבל לא רק: לפי התגובות שקיבלתי, הן עברו חוויה יוצאת דופן. אחת מהנשים שהיו שם אמרה לי: "היה לי קשה מאד לצאת הבוקר מהמיטה. שכנעתי את עצמי להגיע. זה כבר הרבה זמן שאני רוצה לשמוע על התחום הזה שנקרא כלכלה שיתופית. אני שמחה מאד שהגעתי. גם למדתי, גם צחקתי המון וגם יצאתי עם שתי חולצות מהממות!" לי, זה עשה את היום.

קבלו תמונות מהמפגש:

IMG-20160516-WA0013

בזמן שאני מעבירה את ההרצאה, נשות פייזר וחברת ההפקה פאראגון אייס מארגנות בחדר הסמוך את מפגש ההחלפה: ממיינות, תולות, מכינות הכל.

IMG-20160516-WA0008

 

IMG-20160516-WA0012

בסוף ההרצאה הנשים עברו למתחם ההחלפות, וכל אחת יצאה עם שקית חדשה ובה לפחות בגד אחד שהיא אהבה. את הבגדים שנשארו הן החליטו חברות "גמאני" לתרום למעון לנשים מוכות.

IMG-20160516-WA0006

 

 

2 תגובות

יריב

לפני 4 שנים

כל הכבוד, כלכלה שיתופית במיטבה עם עזרה ברוכה

להגיב

יוראי

לפני 4 שנים

שלום איילה כל הכבוד על היוזמה ועל האירוע !! אשמח מאוד אם תוכלי ליצור איתי קשר בנושא הפוסט הזה. שלחתי לך גם הודעה בפייסבוק. בהצלחה

להגיב

כתבו תגובה

שדות חובה מסומנים. כתובת הדואר האלקטרוני שלכם לא תפורסם.