כלכלה שיתופית ברפואה ובצבא ובונוס לקוראי הבלוג: ניסוי בינה מלאכותית באוכל

בשבועות האחרונים קורים הרבה דברים חדשים ומעניינים בעולם, בתחום הכלכלה השיתופית. לפחות פעמיים בשבוע אני מוצאת את עצמי אומרת "אני חייבת לכתוב על זה אייטם בבלוג", אבל איכשהוא, זה נדחק לסוף היום, ואני לא מגיעה לזה.
אז הנה מקבץ של כל הדברים הכי מעניינים שראיתי בשבועיים האחרונים + תקציר, כי גם אתם אנשים עסוקים:

כלכלה שיתופית ברפואה, לא רק בתרופות

בהרצאות שלי אני מספרת איך ישראל היא פורצת דרך עולמית בכלכלה שיתופית בעולם התרופות (העברת תרופות יקרות בין חולים שכבר לא צריכים אותן יותר לחולים שצריכים אותן, לאחר שחברות הביטוח כבר מימנו את רכישת התרופות – בתמיכת משרד הבריאות). השבוע למדתי שבתי חולים ומרפאות שונות בארה"ב רוכשים ציוד רפואי יקר במשותף, כדי שישמש את שני הגופים, גם אם אין ביניהם קשרי בעלות.

הציטוט הכי מעניין בכתבה:

"בניסיון להתמודד עם קצב עליות המחירים של ציוד רפואי בכל העולם, כלכלה שיתופית בין ארגונים רפואיים עשויה להפוך לנורמה בתוך כמה שנים"

ואם אתם מתעניינים בנושא, כדאי לכם להכיר את קוהילו, חברה שעושה כלכלה שיתופית ברפואה

כלכלה שיתופית בצבא? יש דבר כזה!

מסתבר שכלכלה שיתופית לא מוגבלת לשימושים אזרחיים פרטיים בלבד. צבאות גרמניה והולנד משתפים ביניהם טנקים וספינות לאימונים ולפעילות שוטפת.

הציטוט הכי מעניין מתוך האייטם

"הצבאות מתאמים מועדי אימונים, ולפעמים אפילו מתאמנים במקביל על אותו ציוד. זה מייצר מצב חדש שהמפקד של הטנק הוא גרמני והחיילים שמתפעלים אותו באותה עת הם הולנדים או הפוך. החיילים והמפקדים לומדים לעבוד בשיתוף".

מה מאיץ את הכלכלה הבריטית?

זה שבריטניה היא אחת המדינות הכי מפותחות בעולם בתחום הכלכלה השיתופית, זה קוראי הבלוג הזה כבר יודעים. את ההשפעה של זה מפרסמת חברת מחקר מקומית כעת: כלכלה שיתופית היא כיום הגורם מספר 1 שמאיץ את הכלכלה הבריטית – כך לפי דוח שפרסמה CEBR: Centre of Economic and Business Research, חברת מחקר בריטית העוסקת במחקר כלכלי.

לטעום מנה שהכין מחשב

עד כאן בנושאי כלכלה שיתופית, ועכשיו בונוס לקוראי הבלוג:

אחד מהתחומים שאני הכי אוהבת להרצות עליהם הוא בינה מלאכותית. זה נושא מרתק בעיני, שמשפיע כבר היום, ועוד ישפיע רבות על היום-יום שלנו. בינה מלאכותית, על אף הדימוי העתידני שלה, שזורה בחיינו כבר כעת, ואנו נתקלים בה לעיתים קרובות למדי, מבלי לדעת שמה שעומד מאחורי ההתרחשות היא למעשה בינה מלאכותית.

ב-30.3 אתן הרצאה אודות הנושא במסגרת כנס לקוחות VIP של רשת פתאל, יחד עם מבחני טעימה מיוחדים, של מנה שנהגתה על ידי מחשב. מדובר במפגש סגור למוזמנים בלבד, ולשמחתי אוכל להזמין 2-3 קוראי הבלוג, על בסיס מקום פנוי, אם יהיה.

אז אם זה מעניין אתכם, שלחו לי מייל ל-tsoref@gmail.com ובו ציינו בבקשה מי אתם, איפה אתם עובדים, ומה תפקידכם בארגון ואינשאללה נוכל ניפגש שם.

מפגש בינה מלאכותית ועתידנות פתאל VIP

אין תגובות

כתבו תגובה

שדות חובה מסומנים. כתובת הדואר האלקטרוני שלכם לא תפורסם.