למי הבטיח שר התחבורה: "לא תהיה כאן תחרות!" ולמה?

מנכ"ל אובר ישראל, יוני גריפמן, מנסה לפגוש את שר התחבורה ישראל כץ כבר הרבה זמן. כמה זמן? אובר פתחה את הנציגות שלה בארץ לפני שנה וחצי. מאז הודיעה אובר על כוונתה להפעיל בישראל את שירותי uberx – שמאפשרים לכל מי שעבר בדיקות ואישורים להפוך להיות נהג מונית ברכבו הפרטי – מנסה מנכל אובר ישראל לפגוש את שר התחבורה.

הייתם מצפים ששר התחבורה ישב איתו לפגישת היכרות. בכל זאת, אובר – חברת הכלכלה השיתופית הגדולה בעולם, בשווי של 60 מיליארד דולר. לא חברה זניחה. השר היה יכול למצוא חצי שעה לשבת איתו. אם היה נפגש איתו, השר יכול היה לשאול את מנכל אובר שאלות קשות העוסקות בסוגיות בטיחות הנהיגה והנהגים שהוא כל כך מוטרד ממנה. מדובר בסוגיות ששרי תחבורה בכל העולם מתעסקים בהן כבר מעל שנתיים.

אבל לא. שר התחבורה בישראל, בניגוד למקביליו בעולם, הוא איש עסוק. הוא לא מצא זמן לפגוש את מנכל אובר בישראל. את מי הוא כן פגש בעניין הזה? את יו"ר איגוד נהגי המוניות – היחיד שיש לו מה להפסיד מכניסת אובר לישראל. איך אני יודעת? יהודה בר אור, יו"ר איגוד נהגי המונית, אמר זאת, לכתב ערוץ 10 אבי עמית: "מדינת ישראל לא תתן לאובר לפעול בישראל!" הוא אמר לעמית. "נפגשת בעניין הזה עם שר התחבורה?" מקשה עמית. "ברור! הוא אמר חד משמעית שמדינת ישראל לא תפעיל שום תחרות!" עונה לו בר אור בתקיפות, ומסגיר במשפט את מהות הסיפור: השר כץ הבטיח לו למנוע תחרות בשוק הזה. (לצפייה, כאן, בערך בדקה 8:30)

מי משלם את המחיר של ההבטחה הזו? כולנו. בשנים האחרונות אני חוקרת את תחום הכלכלה השיתופית, ומקפידה לנסוע עם נהגי אובר בכל מדינה אליה אני מגיעה. נסעתי באובר בלונדון, אמסטרדם, ניו יורק, בוסטון, שיקגו וסן פרנסיסקו. בכל פעם שאני נכנסת לרכב, אני שואלת את הנהג: מה אתה עושה למקצועך? (כבר הסיעו אותי ברכבם הפרטי סטודנטים, מתווך נדל"ן, נהג הסעות ילדים, איש ביטוח ואחרים). "בכמה ירדו מחירי הנסיעה לאחר כניסת אובר?", אני תמיד שואלת.  התשובות שאני מקבלת מדהימות: בין 30% ל-50% ירידה במחירי הנסיעה. אם זה לא הורדת יוקר המחיה, מה כן?

על מי מגן שר התחבורה כשהוא מוכר בקלות 7 מיליון תושבי מדינת ישראל? הוא מגן על 19 אלף בעלי מספר מונית (שמחזיקים ב-22 אלף מספרי מוניות) שרכשו אותו במיטב כספם, בעלות של 245 אלף שקל למספר.

השר כץ טוען שנדרשים 8 מיליארד שקל לפיצוי לנהגי המוניות. לא ברור מאיפה הוא שלף את הנתון המנופח הזה, ועל מה הוא מבסס אותו. עם זאת, יש תקדימים בינלאומיים שבהם אובר לקחה חלק במימון הפיצוי לאותם בעלי מוניות שנפגעו מכניסתה לשוק. בסוגיית ביטחון הנוסעים היא הציעה להפקיד בידי המדינה את הרגולציה לשאלה מי יכול או לא יכול לנהוג ברכבו הפרטי תמורת תשלום. בישראל ההצעות האלה נפלו – עד כה – על אזנים ערלות.

כעת אומר נתניהו שיקח את העניין לידיו. זאת הזדמנות של ראש הממשלה לבצע מהלך שיוריד ולו במעט, את יוקר המחיה. אם לא בדיור, במוצרי צריכה או בחשבונות החשמל, אז לפחות בעלויות התחבורה. נראה אותו.

תגובת משרד התחבורה לדברים: "השר כץ מעולם לא הבטיח לשום גורם למנוע תחרות, לא בענף המוניות ולא בכל תחום אחר. שר התחבורה מקדם בימים אלה תחרות בענף מוניות השירות, והוביל רפורמות בכל ענפי התחבורה"

אין תגובות

כתבו תגובה

שדות חובה מסומנים. כתובת הדואר האלקטרוני שלכם לא תפורסם.