5 דברים שלמדתי מבלוגרי האוכל המובילים בעולם, או: המרחק בין לבנון לתל אביב קצר משחשבתי

ביום שישי השתתפתי בסיור אוכל עם כמה מהבלוגרים הבולטים בסצינה הקולינרית הבינלאומית. עבורי, זאת הייתה חוויה יוצאת דופן. זאת הייתה הפעם הראשונה שפגשתי אנשים שהם מובילי דעה בתחומם, מכל העולם, שמסתכלים על ישראל בעיניים מקצועיות שלא קשורות לשאלת הסכסוך הישראלי-פלסטיני. מדובר באוסף של אנשים שהגיעו לכאן כדי להכיר את סצינת האוכל המקומית שלנו ** (בקצה הפוסט רשימה של האנשים שפגשתי). אחרי שביליתי איתם כמה שעות, אלו חמשת הדברים הכי מעניינים שלמדתי:

1. הסכסוך לא מעניין אותם. חלבה לעומת זאת, מצליחה להסעיר אותם עד מאד. עד שלא ראיתם foodies נלהבים מצלמים חלבה מכל זווית אפשרית, בהרגשות רבה, לא ראיתם התרגשות מאוכל מהי.

2. מסתבר שבביירות הלבנונית יש סצינת אוכל חזקה מאד. הבלוגרית האמריקאית שחזרה לא מזמן מסיור קולינרי בביירות אמרה לי: "ביירות נראית ממש כמו תל אביב. עיר כיפית ומגניבה. ויש שם אוכל מ-ע-ו-ל-ה". אפרופו דעות קדומות, זירה תקשורתית וזה.

3. מכל המתארחים, הספרדי הוא הכי "ישראלי" שיש. הוא סחבק, טופח לכולם על השכם שוב ושוב, החל מהמוכרים בשוק וכלה בעמיתיו לסיור. דקה אחרי שהבין את משמעות הביטוי "יאללה יאללה". (as in "כן כן, בטח") הוא לא הפסיק להשתמש בו והצחיק אותנו מאד.

4. הם כולם הצליחו להפוך את האהבה שלהם לאוכל ולתרבות אוכל מקומית לעסק. מסתבר שאפשר לבנות אימפריות תוכן ולייצר יופי של הכנסות מהעניינים האלה.

5. מי שהכי מתרגש מהאוכל שלנו הם התאילנדים. אוכל מערבי/מזרח תיכוני כנראה עוד עושה להם את זה לגמרי.

קבלו כמה מהתמונות:

20160115_105830_resized

מנו הספרדי ונית'יהאדה התאלינדית מבסוטים מחלבה.

 

20160115_110342_resized

כל מנה זוכה לעשרות תמונות לפני כל טעימה. הכל משודר היישר מתל אביב לעולם.

20160115_104352_resized

אנופן התאילנדי מסתובב עם מצלמת וידאו פיצית פיצית (שקיבל במתנה מסוני, רק כדי שיוכל לחשוף אותה לעולם) שמשדרת לייב לכל העוקבים שלו, ומקליטה כמובן – דרך השעון שיש לו על היד. מדליק לגמרי.

 

אז מי היה שם בסיור? היה שם מאנו הספרדי בעל האתר The gourmet journal  כותב בעיתונות הספרדית על אוכל, מוביל פינות קבועות בתוכניות הטלוויזיה הנצפות ביותר בספרד; הייתה שם סאם מקייפטאון דרום אפריקה, בעלת הבלוג Drizzle and dip בו מבקרים כ-40 אלף איש בחודש ומאות אלפי אנשים בשנה, שמככבת בכמעט כל רשימת פודיז אפשרית בעולם, החל מ: "10 הבלוגים הטובים ביותר לתיירות אוכל שאתם לא מכירים", ועד "100 האנשים הכי מעניינים בסצינת האוכל הבינלאומית שאתם חייבים להכיר". וגם איידה מקליפורניה, אושיית אוכל אמריקאית, בעלת הבלוג Salt & wind  עם כ-20 אלף גולשים בחודש; לואיז מלונדון (סיים בהצטיינות את הקורדון בלו, מארח אנשים לארוחות מיוחדות בביתו, כותב את הבלוג The London foodie   הנקרא ביותר בלונדון בתחום הקולינריה); ובני הזוג אנופן ונית'יהאדה, מתאילנד, שמחזיקים יחד באימפריה של מידע על תיירות קולינרית – 7 ספרים, בלוג, תוכנית טלוויזיה, מגזין כתוב.

הם כולם כותבים, משדרים, מצלמים ומעלים כל יום וכל היום חומרים ברשתות החברתיות. לכל אחד מהם יש מאות אלפי עוקבים, והם באו לכאן כדי לספר על הקולינריה בישראל.

מילה על מי שהזמין אותם לכאן: מדובר בעמותה בשם Vibe Israel ששמה לעצמה למטרה לקדם את השיח על ישראל בעולם, בכל זווית אפשרית – רק לא סביב הסכסוך. הם טוענים ובצדק רב, שכדי לייצר יח"צ חיובי לישראל, רצוי להתרחק מהשיח על הסכסוך ולהביא לעולם צד אחר של ישראל. הם מביאים לכאן אושיות דיגיטליות בתחומים כמו אופנה, צילום,  קולינריה וכדומה, ומחברים אותם לתעשייה המקומית שמתמחה באותו תחום, ובכך מייצרים קשרים ישירים שמאד מועילים לדימוי הישראלי באותן קהילות. אם אתם שואלים אותי, הרבה יותר טוב מכל הניסיונות "לנצח" בזירה התקשורתית של הסכסוך.

אה.. והיה גם מ-א-ד טעים!

אין תגובות

כתבו תגובה

שדות חובה מסומנים. כתובת הדואר האלקטרוני שלכם לא תפורסם.