שיתוף נסיעות ראשון מסוגו בישראל: כך נכנס התחום לארץ, מתחת לרדאר של משרד התחבורה

בשקט בשקט, מתחת לרדאר הציבורי (ומתחת לרדאר של משרד התחבורה שכל כך מתנגד לזה) נפל דבר בישראל בימים האחרונים בתחום התחבורה השיתופית:

1. בערב ההופעה של בון ג'ובי, מאות – אולי אפילו אלפי אנשים – אספו אחד את השני למופע תמורת תשלום. תשלום צנוע אמנם (של 10 שקלים לאדם ברכב) אבל עדין – תשלום. תיאום הנסיעות התבצע באמצעות האפליקציה המצויינת FanZone. כל מי שרכש כרטיס והכניס את כתובת המייל שלו קיבל לינק להורדת האפליקציה כדי לשתף נסיעות בין אנשים שמגיעים מאותה עיר או אותה שכונה. המארגנים אומרים שהיו שם יותר מ-50 אלף איש. מספיק ש-15 אחוז מהם הורידו את האפליקציה ושיתפו נסיעות, והופה – הנה נפח פעילות מרשים, אולי ראשון מסוגו בארץ.

2. גוגל החלה להפעיל את RideWith על גבי ווייז – פעילות שיתוף הנסיעות שלה. שם הסכומים כבר יותר גבוהים. כמו שאתם יכולים לראות בצילום המסך שצירפתי, בעודי נוסעת באיזור רמה"ש קיבלתי הצעה לאסוף את שלומי לאיזור היעד שלי (רמת גן) תמורת כ-25 שקלים ששלומי ישלם לגוגל והיא תשלם לי.
מעניין איך משרד התחבורה, שהצהיר בכנס דה מארקר לכלכלה שיתופית שאין מצב שיאפשר תחבורה שיתופית בישראל, יגיב לזה.

3. Uber שמאד רוצה להפעיל את שירותי שיתוף הנסיעות שלה בישראל, קיבלה עד היום סירוב נחוש ממשרד התחבורה. מאד מעניין יהיה לראות מה יקרה עכשיו.

Screenshot_2015-10-07-11-38-50

ווייז של גוגל מציעים לי לקחת את שלומי טרמפ, תמורת תשלום. לצערי לא הסתדר הפעם.

Screenshot_2015-10-03-19-57-05

האפליקציה של המופע של בון ג'ובי מציעה לי: רוצה לנסוע עם שחר למופע? הוא יאסוף אותך בדרך, יש לו 3 מקומות פנויים באוטו, וזה יעלה לך רק 10 שקלים לכיוון. האמת, שווה.

 

תגובה אחת

אלה

לפני 5 שנים

באתו נושא של תחבורה ציבורית שיתופית אני השכרתי אופניים באתר Rentitb הישראלי.

להגיב

כתבו תגובה

שדות חובה מסומנים. כתובת הדואר האלקטרוני שלכם לא תפורסם.