לידתו של כנס כלכלה שיתופית ולמה כדאי לכם להגיע

לפני שנתיים רציתי לעשות תואר שני. חיפשתי תואר שיעניין אותי' אבל באמת יעניין. לא משהו שאעשה בשביל הנייר ועבור השורה בקורות חיים. התחלתי ללמוד תואר שני בתקשורת והפסקתי. התחלתי תואר שני במשפטים ועזבתי. לא הרגשתי שמשהו מזה מביא אותי לקמפוס בכיף. באותם ימים התחלתי לעסוק ברעיון של כלכלה שיתופית. מה זה אומר? על מי זה משפיע? בעברית לא מצאתי הרבה חומרים, אבל באנגלית מצאתי לא מעט מחקרים, מאמרים. החלטתי להשקיע את האנרגיה שלי בלימוד עצמאי של הנושא, במקום לחפש תואר שני שגרתי. יצרתי קשר עם אנשים בחו"ל שמלמדים את הנושא, עמדתי בקשר עם אנשים בחברות שעוסקות בתחום. ישבתי ללמוד את העולם הזה, שקצב הגידול שלו וההתרחבות הבינלאומית הוא אדיר.

במקביל התחום החל לצבור תאוצה גם בישראל. ככל שהחברות כמו אובר ואיירבנב התחזקו בעולם, גם בישראל המצאתי יותר אנשים שלומדים את התחום. זה היה השלב שבו פניתי לאיגוד השיווק והצעתי להם מפגש בנושא. לשמחתי סיגלית ותלמה הנפלאות החליטו להמר על התחום, ויחד עשינו את הכנס הראשון בתחום, שנערך בבית פרטי. 45 אנשים באו לשמוע אנשים שמספרים על החיים שלהם באספקטים של כלכלה שיתופית. השתתפתי בחיי בהמון כנסים. כזה עוד לא היה לי. זה היה מפגש באווירה סופר-מיוחדת.

שם במפגש, שבו השתתפו מנהלי שיווק רבים, עלו הרבה שאלות שלא תמיד ידעתי לתת עליהן תשובות: איך רואות חברות הענק בתחום – כמו איירבנב למשל – את השוק הישראלי? מה המנגנונים הפיננסיים שעומדים מאחורי הכלכלה השיתופית? כיצד גובים מיסים? מה המעמד המשפטי של ההסכמים הללו? מי מפקח על הכלכלה השיתופית? האם הרגולטורים בישראל נמצאים בתמונה? האם הכלכלה השיתופית יוצרת עולם עבודה של אנשים נטולי זכויות סוציאליות או שאולי היא משחררת אותם מכבלי המעסיקים?

אז פניתי לאנשי דה מארקר, והצעתי להם להרים כנס בנושא. לשמחתי, שוב, נעניתי בחיוב. יחד עם ענבל אורפז, כתבת ההיי-טק הסופר-מוכשרת, נבנה הכנס הזה, שנועד לתת תשובות לכל השאלות הכי מעניינות, בתחום שממש הופך על פיהן תעשיות רבות.

אז אם התחום הזה מעניין אתכם, אם אתם רוצים ללמוד עוד על הרעיונות המיוחדים שעומדים מאחורי המהפכה שהוא מביא עימו, זה הכנס בשבילכם.

זאת התוכניה. ניסינו לבנות אותה כך שתתן מענה להרבה שאלות פתוחות. לשמחתי איירבנב העולמית, חברה בשווי  27 מיליארד דולר, החליטה לשתף פעולה, ושלחה לראשונה דוברת בכירה שתספר לישראלים איך היא רואה את השוק המקומי.

בקיצור, סיימתי לחפור. יאללה, תרשמו לכנס! נתראה ב-2.9 (:

תוכניית כנס כלכלת שיתוף

אין תגובות

כתבו תגובה

שדות חובה מסומנים. כתובת הדואר האלקטרוני שלכם לא תפורסם.